E-INFORMATOR POWIATOWY

Bezpłatne porady w Biurze Porad Obywatelskich i Prawnych (dział - Projekty europejskie)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  13.05.2011r. | Czytano: 9025 razy. |

Bezpłatne porady w Biurze Porad Obywatelskich i PrawnychBiuro Porad Obywatelskich i Prawnych działa w Radzyniu Podlaskim od marca 2011 r. Z zupełnie darmowych konsultacji prawnych mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy powiatu radzyńskiego.

Siedziba Biura Porad Obywatelskich i Prawnych przy ul.Bohaterów 4a w Radzyniu Podlaskim.

Foto: Krystian Karpiński
Siedziba Biura Porad Obywatelskich i Prawnych przy ul.Bohaterów 4a w Radzyniu Podlaskim.

Biuro mieści się, w pobliżu Urzędu Miasta i Gminy, na ulicy Bohaterów 4a w Radzyniu Podlaskim. 

W okresie dwóch miesięcy działalności biura po poradę zgłosiło się do nas blisko 400 osób, może to świadczyć o słusznej inicjatywie i zapotrzebowaniu ludzi na tego typu usługi. Jest miejscem, do którego może zgłosić się każda osoba - niezależnie od wieku, płci, narodowości czy statusu społecznego. Działa po to, by informować ludzi o przysługujących im prawach, wskazywać możliwe rozwiązania problemu i ich konsekwencje, oraz informować o istnieniu instytucji i organizacji, do których interesant powinien się zwrócić.

BPOiP dostarcza niezbędnej wiedzy, wspiera w samodzielnym podejmowaniu decyzji respektując wybory klienta oraz towarzyszy mu w realizacji wybranej drogi działania.                   

Porady można uzyskać w godzinach otwarcia biura wskazanych poniżej:

  • Poniedziałek: 13:00 – 17:00
  • Wtorek: 13:00 – 20:00
  • Środa: 8:00 – 16:00
  • Czwartek: 8:00 – 20:00

Udzielane są stacjonarnie poprzez osobistą wizytę w biurze, jak i za pośrednictwem poczty elektronicznej, pod adresem: bpoip_radzynpod@oic.lublin.pl.
W celach informacyjnych, a także aby umówić się na wizytę z prawnikiem udostępniony został również numer telefonu (83) 313-14-94.

Biuro Porad Obywatelskich i Prawnych w powiecie radzyńskim utworzone zostało ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet V - Dobre Rządzenie; Działanie: 5.4 – Rozwój potencjału trzeciego sektora, Poddziałanie 5.4.2 – Rozwój dialogu obywatelskiego, projekt „Lubelskie - Obywatelskie - program rozwoju poradnictwa obywatelskiego na Lubelszczyźnie - edycja II”.   
Projekt wdrażany jest w partnerstwie z powiatem radzyńskim przez Polską Fundację Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland”. Realizowany jest zgodnie z zasadami bezpłatności, poufności, bezstronności oraz aktualności i rzetelności informacji.
Więcej informacji o projekcie można uzyskać pod adresem http://oic.lublin.pl/lubelskieobywatelskie2/.

Zespół doradców i prawników BPOiP w Radzyniu serdecznie zaprasza do korzystania z bezpłatnych porad.

opr. asystent kierownika projektu Krystian Karpiński.

loga Kapitał Ludzki

« powrót  

 

© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2021) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.154 s.